Husk å logg deg inn først, dersom du skal kjøpe en billett til medlemspris.
Laster Arrangementer

« All Arrangementer

  • Dette arrangement har allerede funnet sted.
feb 25

Beskjæringskurs i Trondheim: Frukttrær

25. februar 2024 @ 12:00

Sted: Presthus Gård (teori) og Væres Venner Felleshagen (praksis)
Tid: Søndag 25. februar kl 12

Bli med på kurs i beskjæring av unge frukttrær i Væres Venners Felleshage. Vi starter med en teoriøkt på Presthus Gård etterfulgt av en praktisk økt, hvor vi i fellesskap vil øver i den nyetablerte frukthage. Vi vil også komme inn på generelle tips til beskjæring av eldre trær. (det går ofte buss mellom de to stedene og noen kommer sikkert til å tilby skyss).

Den beste og viktigste starthjelp man kan gi et nyplantet frukttre er beskjæring de første årene av treets liv. Med oppbyggingsbeskjæring skaper man forutsetningerne for å få et sunt og sterkt tre med en holdbar struktur – forutsetningerne for et langt liv.

Kursleder er Josefine Marie Dichmann, utdannet agronom og gartner, som driver Villskudd hage- og frukttreservice og som med glede deler sin lidenskap for våres frukttrær.

Arrangementet sponses av Schubelers Hager / Sparebankstiftelsen

(Påmelding til Stephen Barstow til sbarstow2@gmail.com eller 91529516: gratis for medlemmer av KVANN og Væres Venner; ellers kr 200).

Detaljer

  • Dato: 25. februar 2024
  • Tid
    12:00

Sted

  • Presthus gård
  • Presthusvegen 31A
    Ranheim, 7056 Norge
    + Google-kart