På dette kurset blir du kjent med urter som vokser i Norge, noen kjente og noen mer ukjente. Vi lukter og smaker på urtene og lærer om hvordan de kan brukes ferske. Vi gjennomgår også ulike metoder for å konservere og videreforedle urtene til senere bruk. Det blir spennende smaksprøver underveis!
Kursholder er ingen ringere enn KVANN-damen Rita Amundsen, som har hatt en egen urtehage på Øverland Andelslandbruk siden 2006, jobbet for Norsk Økourt, sittet i “Faggruppe Urter” hos Økologisk Norge og holdt kurs om urter, ville vekster og fermentering i en årrekke.
Kurset er gratis og åpent for alle.
For å kunne planlegge smaksprøver oppfordrer vi til forhåndspåmelding på epost: sigrid.tveiten.roholdt@mia.no
Kurset settes opp som del av en arrangementsrekken Grønn møteplass i samarbeid mellom Lørenskog bibliotek, Kultur 60+, Lørenskog Økolag, Lørenskog Hagelag, Lørenskog bygdemuseum og Regionkontor landbruk – Urbant og bynært landbruk. Det er støttet av Landbrukskontoret i Lørenskog.

